
Cctv Automation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Resolution | 1080p |
| Material | Plastic Housing |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Weight | 0.5kg |
| Usage | Surveillance and Security in Hyderabad, Telangana, India. |
| IR Cut Filter | Yes |
| Operating Temperature | -10°C to 55°C |
| Warranty | 1 Year |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Secure Monitoring, Easy Installation, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nano Industrial Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Nano Industrial Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Director
Mr Santosh
Address
D-7, Eureka Court, Beside Image Hospital, Ameerpet, Hyderabad, Telangana, 500015, India
cctv camera in Hyderabad
Report incorrect details





































