
Ccd Camera (Xc20r06s)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" Sony CCD |
| Lens | 8-25mm |
| Resolution | 650 TV lines |
| IR LEDs | 2 Pieces |
| IR Distance | 50 m |
| OSD | Supported |
| WDR | Supported |
| Usage | Security surveillance |
| Features | High resolution, IR night vision, Easy install, Durable, Advanced features, Superior quality |
Product Overview
Key Features
Product Features:
* 1/3" Sony Effio-E CCd Image Sensor
* 8/12/16/25mm optical Fixed Iris Lens
* Horizontal Resolution 650 TV Lines
* 2 Pieces IR-LED, IR distance Upto 50 mtr
* OSD Control, D-WDR(ATR) support
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AVS Infotech Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from AVS Infotech Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
07AAACA6553H2ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACA6553H2ZR
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Arun Chauhan
Address
3/25, T.F. EAST PATEL NAGAR, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details



































