



B&r X20 Do 9322 Input Module
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
B&r
In Stock
Product Specifications
| Operating Voltage | 18 to 30V DC |
| Rated Current | 0.5 A per channel |
| Base Material | Other, Industrial-grade reinforced plastic |
| Rated Operation Voltage | 24V DC |
| Panel Type | DIN rail |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Features | Hot-swappable, short-circuit protection, electronic fuse, fast switching |
| Control System | PLC compatible |
| Cooling System | Passive cooling |
| Protection Class | II |
| Thickness | 22 mm (module width) |
| Connectivity Type | Screw terminal connection |
| Way | 16 channels |
| Rated Insulation Voltage | 50V DC |
| Current Rating | 0.5 A |
| Cover Material | Other, Plastic |
| Components | Integrated diagnostic LEDs, output channels |
| Product Type | Other, Digital Output Module |
| Material | Other, High-strength industrial polymer |
| Surface Finish | Other, Matte |
| Standard | IEC 61131-2 |
| Surface Color | Other, Grey |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Maximum Output Current | 0.5 A per channel |
| Dimension (L*W*H) | 99 x 22 x 85 mm |
| Application | Industrial Automation Control |
| IP Rating | Other, IP20 |
| Display Type | Other, LED diagnostics |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Control Panel Boards in Bhavnagar
Report incorrect details




























