



B&r X20 Do 9321 Input Module
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
B&r
In Stock
Product Specifications
| Components | Digital Output Channels, LED indicators |
| Way | 4 Channel (4 DO) |
| Base Material | Other, Industrial-grade Plastic |
| Cover Material | Other, Plastic |
| Cabinet Material | Plastic |
| Cooling System | Passive |
| Operating Voltage | 18 to 30 V DC |
| Current Rating | 0.5 A (per channel) |
| Protection Class | Class II |
| Rated Operation Voltage | 24 V DC |
| Panel Type | DIN Rail Mount |
| Thickness | Slim Profile (exact value not specified) |
| Rated Current | 2 A (Total module limit) |
| Control System | PLC compatible |
| Rated Insulation Voltage | 50 V |
| Features | Hot-swappable, Compact design, Diagnostics |
| Protection Level | Other, Short-circuit and overload protection |
| Connectivity Type | Spring clamp terminal |
| Product Type | Other, Digital Output Module |
| Material | Other, Plastic, Electronic Components |
| Surface Finish | Other, Matte |
| Standard | IEC 61131-2 |
| Surface Color | Black |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Maximum Output Current | 0.5 A per channel |
| Dimension (L*W*H) | 99 mm x 24 mm x 94 mm |
| Application | Automation, Machine Control, PLC Systems |
| IP Rating | Other, IP20 |
| Display Type | Other, LED status indicators |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Control Panel Boards in Bhavnagar
Report incorrect details




























