
B&r X20 Do 8322
Price: 3000.00 INR / Piece
(3000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
80
In Stock
Product Specifications
| Overheating Protection | Other, Electronic Protection Included |
| Surface Finish | Matte Industrial |
| IP Rating | IP20 |
| Color | Black with Orange Labeling |
| Operating Temperature | -25AdegC to +60AdegC |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Efficiency | High, Designed for Continuous Operation |
| Connector Type | Spring Terminal |
| Humidity % | 5% to 95%, Non-condensing |
| Feature | Electronic protection, Diagnostics via LED |
| Shape | Rectangular Module |
| Insulation Material | Plastic |
| Product Type | Digital Output Module |
| Application | Automation Systems, Process Control |
| Protection Level | Other, IEC 61131-2 compliant, Short Circuit Protection |
| Frequency (MHz) | DC Switching, Not Applicable |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | < 2.5 W max |
| Output Type | Digital (Transistor Output) |
| Dimension (L*W*H) | 99 x 22.5 x 56 mm |
| Weight | approx. 110 g |
| Input Voltage | 24 V DC (nominal) |
| Size | Compact |
| Phase | Single |
| Material | Industrial-grade Plastic, Metal Components |
| Connection Type | Push-in Spring Terminal |
| No Of Poles | 2 |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Paypal, Letter of Credit (L/C), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | B&R X20 DO 8322 |
| Moq | 80 |
| Brand Name | B&R X20 DO 8322 |
| Price | 3000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 240 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 80 Piece/Pieces |
| Color | Black with Orange Labeling |
| Price Type | fixed |
| Mop | 80 |
| Minimum Order Quantity | 80 |
| Minimum Ordered Packs | 80 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































