
B&r Hmi 5pp320
Price: 15500.00 INR / Piece
(15500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Industrial HMI, Touchscreen, High resolution, Intuitive interface, User-friendly, Data visualization, Process control, Remote access, Industrial automation, Machine monitoring, Data logging, Alarm management, Customization, Scalability, Cost-effective, Reliable performance |
| Insulation Material | Industrial Grade, UL Approved |
| Surface Finish | Matte |
| Connector Type | Screw Terminal, Plug-in |
| Humidity % | 10 to 90% (non-condensing) |
| Color | Gray / Silver |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP65 |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Feature | Fanless Design, Resistive Touch, High Reliability |
| Efficiency | High |
| Overheating Protection | Other, Integrated Cooling Design |
| Product Type | Operator Control Panel |
| Application | Industrial Automation, Machine Control |
| Protection Level | Other, IP65 (front), IP20 (rear) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 278 mm x 203 mm x 56 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Size | 10.4-inch Display |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Connection Type | Ethernet, USB, Serial |
| Payment Terms | Paypal, Others, Letter of Credit (L/C), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | B&R HMI 5PP320 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Color | Gray / Silver |
| Currency | INR |
| Brand Name | B&R HMI 5PP320 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 25 |
| Mop | 1 |
| Price | 15500.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc control panels in Bhavnagar
Report incorrect details










































