
B&r A0352
Price: 15000.00 INR / Piece
(15000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | High speed, Compact size, Easy installation, Durable, Reliable |
| Efficiency | High |
| Shape | Rectangular |
| Operating Temperature | -5AdegC to +55AdegC |
| Feature | Flame Retardant, Shock Proof |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Surface Finish | Glossy |
| IP Rating | IP20 |
| Color | White |
| Power Factor | 0.95 |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Overheating Protection | YES |
| Humidity % | Up to 95% RH |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Type | Modular MCB |
| Application | Electrical Circuit Protection |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50 Hz |
| Rated Voltage | 240 V |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Switching |
| Dimension (L*W*H) | 83 x 42 x 76 mm |
| Weight | 155 g |
| Size | Standard |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Material | Polycarbonate |
| Connection Type | Screwed |
| No Of Poles | 2 Pole |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, North America, Australia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | B&R A0352 |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Color | White |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 20 |
| Price | 15000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Brand Name | B&R A0352 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc control panels in Bhavnagar
Report incorrect details











































