
Bopp Tape - High-quality Bopp Material, Standard Width 48mm , Ideal For Packaging And Sealing
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
00 Carton
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 45 micron |
| Adhesive | Acrylic |
| Color | Clear |
| Core diameter | 76mm |
| Features | Strong adhesion, Durable, Versatile, Cost-effective, Easy use, High tensile strength, Reliable |
| Supply Ability | 00 Per Week |
| Delivery Time | 00 Week |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Packwell Enterpeises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from Packwell Enterpeises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Name
Shivprasad Shrishyala Birajdar
Address
null Pune, Maharashtra, 411062, India
printed bopp tape in Pune
Report incorrect details





























