
Bopp Tape - Quality Tested Material, Diverse Lengths & Thicknesses , Smooth Texture & Glossy Finish
Price: 30 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Material | BOPP |
| Width | 48 mm |
| Length | 66 m |
| Thickness | 0.05 mm |
| Adhesive | Acrylic |
| Core Size | 76 mm |
| Features | Smooth texture, Glossy finish, Elevated durability, Light weight |
Product Overview
Key Features
Leveraging upon our vast industry
experience, we are engaged in providing BOPP
Tape to our valued clients. This tape is widely used for gift
wrapping, decoration, bundling and packaging purposes in industries. The offered tape is designed
and manufactured using quality tested basic materials under the guidance of dedicated
professionals as per the latest market trends. Available in diverse lengths,
thicknesses and colors, we offer this BOPP
Tape to the clients
at cost effective price.
Features:
- Smooth texture
- Glossy finish
- Elevated durability
- Light weight
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TUSHAR MARKETING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Adhesive Tapes in bulk from TUSHAR MARKETING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAGFT3675G1Z2
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAGFT3675G1Z2
Vadodara, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr. Tushar Thaker
Address
G-1, Goverdhan Complex, Near R.B.Service Station, Opposite Khashwadi Smashan, Kareli Baugh, Vadodara, Gujarat, 390018, India
printed bopp tape in Vadodara
Report incorrect details






































