
Bopp Tape - High Quality Raw Material, Durable And Reliable Adhesion | Ideal For Packaging, Sealing And Repairs
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP Film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 45 Micron |
| Color | Clear |
| Core Size | 76mm |
| Features | High Strength, Durable, Clear, Versatile, Cost-effective, Easy Application |
| Payment Terms | Others, Paypal, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shree Navkar Packaging Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from Shree Navkar Packaging Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
23AJYPP2549J1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AJYPP2549J1ZK
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Kamlesh
Address
Plot No- 19A/1/8, Lasudia Mori, Opposite Lasudia Thana, Devas Naka, Indore, Madhya Pradesh, 452010, India
plain bopp tape in Indore
Report incorrect details






































