
Bopp Tape - Premium Quality Material, Stylish Design And Excellent Finish | Classy Appearance With Superior Adhesion
Price: 40 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 0.05mm |
| Color | Brown |
| Core Diameter | 76mm |
| Features | Strong adhesion, Durable, Eco-friendly, Versatile, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Features:
Classy design
Excellent finish
Fine quality
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SWAMY PACKAGING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from SWAMY PACKAGING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BAWPS6765F1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BAWPS6765F1ZZ
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. C.p.s. Sugumar
Address
4/136, Anandha Lyengar Street, N.G.G.O. Colony Post, Coimbatore, Tamil Nadu, 641022, India
printed bopp tape in Coimbatore
Report incorrect details







































