
Bopp Tape - Heavy-duty Bopp Material, 48mm X 100y, Crystal Clear Finish | Superior Adhesion, Quality Assurance By Expert Team
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 0.05mm |
| Color | Clear |
| Core diameter | 76mm |
| Features | Strong adhesion, Durable, Versatile, Cost-effective, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zemu Xiang Adhesive Pcts Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Adhesive Tapes in bulk from Zemu Xiang Adhesive Pcts Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Foshan, Guangdong
Name
Mrs. Alina Deng
Address
Dashi Industrial Zone, Lishui Town, Nanhai District, Foshan, Guangdong, 32567, China
bopp tapes in Foshan
Report incorrect details








































