
Bejier Electronics E200
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Efficiency | High |
| Feature | Monochrome Graphical LCD, Soft Keypad, Easy Integration |
| Humidity % | 10-85% RH (non-condensing) |
| Surface Finish | Matte |
| Overheating Protection | YES |
| Insulation Material | High grade plastic |
| Connector Type | RS232 / Terminal blocks |
| Color | Grey |
| Operating Temperature | 0AdegC to +50AdegC |
| IP Rating | IP65 (front) |
| Product Type | HMI Operator Interface |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, IP65 (front panel) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Maximum 7 W |
| Output Type | LED Display |
| Dimension (L*W*H) | 160 x 96 x 55 mm |
| Weight | 350 gm |
| Phase | Single Phase |
| Size | 4 inches |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Material | Plastic, Metal |
| Connection Type | Terminal, RS232 Port |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Western Union, Paypal, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, North America, Australia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BEJIER ELECTRONICS E200 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 155 |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Brand Name | BEJIER ELECTRONICS` |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Color | Grey |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details



































