
Bejier Electronics E200. 0742-117
Price: 15000.00 INR / Piece
(15000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Intuitive interface, Easy operation, Reliable performance, Durable construction, Customizable options |
| Surface Finish | Matt |
| Feature | Backlight Keypad, Configurable Keys |
| Humidity % | 10% to 85% RH (non-condensing) |
| Color | Gray |
| Overheating Protection | NO |
| Operating Temperature | 0AdegC to +50AdegC |
| Connector Type | RS232 DB9 |
| IP Rating | IP65 (Front) |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Insulation Material | ABS Plastic |
| Product Type | Operator Panel (HMI) |
| Application | Industrial Automation, PLC Interface |
| Protection Level | Other, IP65 (Front Only) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Max 8 W |
| Output Type | RS232 |
| Dimension (L*W*H) | 150 x 90 x 35 mm |
| Weight | 300 g |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Size | 4 Monochrome Display |
| Phase | Single Phase |
| Connection Type | Terminal Block, Serial Port |
| Material | Plastic, ABS |
| Payment Terms | Paypal, Letter of Credit (L/C), Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BEJIER ELECTRONICS E200. 0742-117 |
| Currency | INR |
| Price | 15000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | BEJIER ELECTRONICS E200. 0742-117 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Color | Gray |
| Stock Quantity | 25 |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc control panels in Bhavnagar
Report incorrect details











































