
Kl9010 Beckhoff Module
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Beckhoff Module
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | -25AdegC to +60AdegC |
| Power Supply | External 24V DC |
| Working Temperature | -25AdegC to +60AdegC |
| Output Type | Digital Input/Output, Other |
| Application | Automation Control |
| Noise Level | Low |
| Features | Compact Design Reliable Performance |
| Connector Type | Terminal Block |
| Cooling Method | Natural Cooling |
| Product Type | KL9010 Beckhoff Bus Terminal Module |
| Input Voltage | 24V DC |
| Voltage Protection | Integrated Protection |
| Efficiency | High |
| Material | Plastic and Metal |
| Storage Temperature | -40AdegC to +85AdegC |
| Weight | 0.1 kg |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
abb servo drive in Bhavnagar
Report incorrect details


































