
Beckhoff Interbus-s Bk200 - Application: Plc
Price: 1000.00 INR / Piece
(1000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
60
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100mm x 60mm x 30mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Operating temperature | 0°C to 55°C |
| Operating humidity | 5% to 95% |
| Voltage | 24V DC |
| Current | 1A |
| Features | High speed, Reliable, Easy setup, Compact design, Plug and play |
| Cooling Method | Passive |
| Output Current | 1.75 Amp Ampere (amp) |
| Phase | Single-phase, Other |
| Application | Industrial automation |
| Working Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Output Type | Digital signal, Other |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Power Supply | External |
| Product Type | Bus coupler |
| Output Power | 24 V Volt (v) |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Voltage Protection | Overvoltage protection |
| Storage Temperature | -25AdegC to 85AdegC Celsius (oC) |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 60 |
| Returnable | No |
| Price | 1000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 60 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
power supply board in Bhavnagar
Report incorrect details







































