
Beckhoff Interbus-s Bk5120 - Application: Plc
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100 x 80 x 40 mm |
| Weight | 100 g |
| Operating Temperature | 0 - 55 °C |
| Operating Voltage | 24 VDC |
| Number of Ports | 4 |
| Interface | INTERBUS-S |
| Features | High Speed, Real-time, Reliable, Scalable, Flexible, Cost-effective, Easy to use, Modular design |
| Noise Level | Silent operation |
| Connector Type | Bus Terminal |
| Power Supply | External power supply required |
| Output Type | Digital/Analog, Other |
| Rated Current | 2A |
| Phase | Other, Single-phase |
| Output Current | 1.75 Amp Ampere (amp) |
| Application | Interbus communication system |
| Working Temperature | Not provided explicitly |
| Cooling Method | Natural cooling |
| Product Type | Bus Coupler |
| Output Power | 24 V Volt (v) |
| Input Voltage | 24V DC |
| Voltage Protection | Overvoltage Protection |
| Storage Temperature | -25AdegC to +85AdegC Celsius (oC) |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
power supply board in Bhavnagar
Report incorrect details







































