
Beckhoff Interbus-s Bk1120 - Application: Plc
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 90 x 60 x 30 mm |
| Weight | 0.2 kg |
| Operating Temperature | 0 - 55 °C |
| Voltage | 24 VDC |
| Current | 0.5 A |
| Connector Type | RJ45 |
| Features | High Speed, Reliable, Compact, Flexible, Easy Installation, Cost-effective, Scalable |
| Noise Level | Silent Operation |
| Power Supply | 24 V DC |
| Output Type | Other, Data Communication |
| Working Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Cooling Method | Non-Cooled |
| Output Current | 1.75 Amp Ampere (amp) |
| Application | Industrial Automation |
| Product Type | Interbus Controller |
| Output Power | 24 V Volt (v) |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Voltage Protection | Not Available |
| Storage Temperature | -25AdegC to 85AdegC Celsius (oC) |
| Packsize | 1 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
power supply board in Bhavnagar
Report incorrect details







































