
Beckhoff Ek1561 Ethercat Junction - 1-port, 100x52x24 Mm | New, Standard Processing Type, Pof Connection, 200 Ma Consumption, 1-year Warranty
Price: 1180.00 INR / Piece
(1000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1180.00 INR / Piece
Weight :
65.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
50
In Stock
Product Specifications
| Processing Type | Standard |
| Condition | New |
| Height | 100 |
| Product Type | BECKHOFF PLC |
| Weight | 65 GSM (gm/2) |
| Width | 24 Millimeter (mm) |
| Length | 52 Millimeter (mm) |
| Power Consumption | typ. 200 mA |
| Warranty | 1 YEAR |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | carton box |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Breadth | 2.40 cm |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | flat_rate |
| Moq | 50 |
| Shipping Rate | 1000.00 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 250 |
| MRP | 1180.00 INR |
| Price | 1000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 5.20 cm |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 50 |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Weight | 65.00 Gram |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Minimum Ordered Packs | 50 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ALFPG6474N1ZM
Certification
ISO 9001:20015
























