
Beckhoff Bk3120 Bus Coupler - Application: Industrial Automation
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 40mm x 30mm x 15mm |
| Material | FR-4 PCB |
| Operating temperature | 0°C to 50°C |
| Input voltage | 24VDC |
| Output current | 1A |
| Number of channels | 4 |
| Mounting type | DIN rail |
| Features | Compact design, High performance, Reliable operation, Easy installation, Cost-effective |
| Cooling Method | None |
| Output Type | Other, Digital Signal |
| Rated Power | Undefined |
| Connector Type | Bus Terminal |
| Power Factor | Undefined |
| Noise Level | Undefined |
| Working Temperature | -25AdegC to +60AdegC |
| Output Current | Undefined Ampere (amp) |
| Operating Temperature | -25AdegC to +60AdegC |
| Application | Industrial Automation |
| Power Supply | 24V DC |
| Phase | Single Phase |
| Rated Current | Undefined |
| Current Range | Undefined |
| Product Type | Bus Coupler |
| Output Power | Undefined Volt (v) |
| Output Frequency | Undefined |
| Input Voltage | 24V DC Volt (V) |
| Voltage Protection | Undefined |
| Efficiency | Undefined |
| Line Regulation | Undefined |
| Storage Temperature | -40AdegC to +85AdegC Celsius (oC) |
| Weight | Approx. 145 g Grams (g) |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | LOHIYA ELECTRICALS |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
beckhoff plc in Bhavnagar
Report incorrect details






























