
Automatic Ultrafine Grinding Machine Power Source: Electricity
Price: 500000.00 INR / Piece
(500000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1500x1000x1200 mm |
| Motor Power | 22KW |
| Capacity | 500kg/h |
| Grinding fineness | 1-5μm |
| Voltage | 380V |
| Weight | 800kg |
| Features | Ultrafine grinding, High efficiency, Precise control, Durable design, Easy operation, Low maintenance, Consistent results, Versatile use |
| Product Type | Grinder Machine, Other |
| Power Source | Electricity |
| Operating Type | Automatic |
| Surface Treatment | Painted |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 7-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Brand Name | SHRI AMBEY TECHNOLOGIES |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08ACEFS2094N1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08ACEFS2094N1ZL
Jodhpur, Rajasthan
Partner
Mr. Bhim Singh Rathore
Address
B No. 190, Ratan Muni Nagar, Salawas Road, Jodhpur, Rajasthan, 342005, India
wet grinder machine in Jodhpur
Report incorrect details
































