
Automatic Two Head Liquid Filling Machine
Price: 180000.00 INR / Bottle
(180000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Silver with Metallic Finish |
| Product Type | Automatic Two Head Liquid Filling Machine |
| Material | Stainless Steel (SS 304 contact parts) |
| Application | Other, Liquid filling for pharmaceutical, chemical, cosmetic, food & beverage industries |
| Packaging Material | Other, Bottles, Containers (Plastic/PET/Glass) |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Other, PLC Based Control Panel |
| Drive Type | Other, Electric motor with pneumatic operation |
| Voltage | 220-240 V, 50 Hz, Single Phase |
| Weight (kg) | Approx. 180 kg |
| Dimension (L*W*H) | 1200 mm x 900 mm x 1500 mm |
| Capacity | 10 ml - 1000 ml (Adjustable) |
| Feature | Other, Drip-free filling nozzle, high accuracy, No bottle No fill system, Automatic bottle indexing |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Price | 180000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Brand Name | STILL PACK PACKAGING MACHINES |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Other, Silver with Metallic Finish |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36BVNPG5849Q1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36BVNPG5849Q1ZL
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Still Packaging Machines
Members since
3 Years
Address
Plot No. 86/B, Phase-3, Ida Cherlapally, Opp. Indian Gas Plant, R. R. Dist., Hyderabad, Telangana, 500051, India
automatic liquid filling machine in Hyderabad
Report incorrect details


































