
Automatic Liquid Filling Machine - Capacity: 20-60 Bottles Per Minute (Variable
Price: 350000.00 INR / Unit
(350000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Other, Silver & Blue (as per image) |
| Product Type | Automatic Liquid Filling Machine |
| Material | Stainless Steel (SS304/SS316) |
| Application | Other |
| Packaging Material | Other |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220-240 V AC, 50/60 Hz Biot ( Bi) |
| Weight (kg) | Approximately 450 kg Tonne |
| Dimension (L*W*H) | 1800 x 800 x 1600 mm Millimeter (mm) |
| Capacity | 20-60 Bottles per Minute (variable, depending on bottle size and liquid viscosity) T/hr |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Color | Other, Silver & Blue (as per image) |
| Unit Type | Unit/Units |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2025
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36INAPK8454D1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36INAPK8454D1ZV
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Srinuvasulu Kuruva
Members since
1 Years
Address
H.no:1-10-28/232/77/2, Nagarjuna Nagar Colony, Hyderabad, Telangana, 500062, India
automatic liquid filling machine in Hyderabad
Report incorrect details































