
Automatic Transfer Switch
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Shree
In Stock
Product Specifications
| Power Rating | 100-200A |
| Voltage Rating | 230V AC |
| Number of Poles | 2-3 |
| Enclosure Material | Steel |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Dimensions | Variable |
| Usage | Backup power switching, ensures uninterrupted power supply to critical loads |
| Compliance | IEC60947 |
| Features | Automatic switching, Power reliability, Fail-safe operation, Easy installation, Cost-effective, Enhanced safety |
Company Details
Business Type
Importer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
1978
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAJPG6293J1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAJPG6293J1ZE
Faridabad, Haryana
Director
Mr. Rajeev Grover
Address
B-1/14, SECTOR-11, MAIN MATHURA ROAD, NEAR STATE BANK OF PATIALA, OPP. METRO PILLAR -45, Faridabad, Haryana, 121006, India
automatic transfer switch in Faridabad
Report incorrect details




























