
Automatic Screening Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Type | Other, Automatic Screening Machine |
| Material | Other, Mild Steel |
| Operating Type | Automatic |
| Usage Level | Other, Industrial |
| Bag Size | Other, Standard |
| Portable | Yes |
| Recyclable | Yes |
| Wheel Type | Caster |
| No of Wheels | 4 |
| Noise Level | Low |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 2.5 kW |
| Dimension (L*W*H) | 2000 mm x 1000 mm x 1500 mm |
| Weight (kg) | 350 |
| Color | Blue / Grey |
| Capacity | 800 kg/hour |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
55
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAMFC0225F1ZT
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAMFC0225F1ZT
Pune, Maharashtra
CEO
Mr. Sanjay Pawar
Members since
1 Years
Address
Plot No. 12, Gat No. 627/2/1, A/P, Kuruli, Tal. Khed, Pune, Maharashtra, 410501, India
screening machinery in Pune
Report incorrect details



























