
Automatic Pulses Pouch Packing Machine, Material: Stainless Steel
Price: 290000.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packing Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Power | 220V |
| Weight | 150kg |
| Dimensions | 1500x800x2000mm |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 50-100 bags/min |
| Usage | Packaging of pulses into pouches. Suitable for various pulse types and pouch sizes. |
| Features | Automatic operation, Pouch packing, Pulse filling, High speed, Efficient process |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rpk Sales & Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Packaging Machine from Rpk Sales & Services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AEIPY0024N1Z8
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AEIPY0024N1Z8
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Vinod Kumar
Address
B No. C-814, Street No. 55, Sanjay Colony, Sector 23, Faridabad, Haryana, 121005, India
automatic pouch packing machines in Faridabad
Report incorrect details

































