
Automatic Powder Packing Machine - Feature: Highly Efficient
Price: 230100.00 INR / Piece
(195000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
295000.00 INR / Piece
Weight :
90.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | SS |
| Feature | Rust Proof, Heavy Duty Machine, Durable, Highly Efficient |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Cheque |
| Supply Ability | 2 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | free |
| Brand Name | SHRI RAM PACKAGING SYSTEM |
| Pkg Box Breadth | 20.00 in |
| Pkg Box Length | 30.00 in |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 84.00 in |
| Price Type | fixed |
| Price | 195000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 90.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 10 |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| MRP | 295000.00 INR |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
23AMHPY8179R1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AMHPY8179R1ZS
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr Devendra Yadav
Members since
8 Years
Address
1st Floor, Patel Market, New Gauri Nagar, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
automatic powder packing machine in Indore
Report incorrect details





































