
Automatic Pouch Packing Machine - Advanced Automation Technology | Customizable Designs, Efficient Operation, Superior Quality Components
Price: 100000.00 INR / Piece
(100000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1200x1000x1800mm |
| Power | 2.2kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 500kg |
| Capacity | 10-30 bags/min |
| Control System | PLC |
| Features | Easy Operation, High Speed, Durable Design, User Friendly, Precise Filling, Efficient Packaging, Cost Effective |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | R.V. Robot Pvt. Ltd. |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R.V. Robot Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from R.V. Robot Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Name
Rajeev Verma
Address
21/6, mathura road, Faridabad, Haryana, 121005, India
pouch packing machine in Faridabad
Report incorrect details









































