
Automatic Pouch Packaging Machine - Advanced Technology For Free Flow Liquids | Computerized Operation, Quality-approved Production
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Power | 3KW |
| Capacity | 50 pouches/min |
| Weight | 300kg |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic operation, Efficient packing, Easy to use, Durable design, Cost effective, High speed, Precise filling |
| Type | Wrapping Machines |
| Computerized | Yes |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | as per customers demands |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19ACKFS0546H2ZV
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19ACKFS0546H2ZV
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Shailesh Pandey
Members since
1 Years
Address
Charaktala, Muragacha, Sodepur, Behind- Blue Heaven Restaurant, Kolkata, West Bengal, 700110, India
automatic pouch packing machines in Kolkata
Report incorrect details









































