
Automatic Liquid Pouch Packing Machine - Metal Body, Silver Finish | High Performance, Electric Drive, Computerized Control System, Automatic Grade, Frequency Speed Control
Price: 160000.00 INR / Unit
(160000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 120x60x180cm |
| Power | 3KW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 150kg |
| Capacity | 20 bags/min |
| Pouch size | Customizable |
| Features | High output, Easy operation, Durable design, Precise filling, Cost effective, Versatile use, Increased efficiency |
| Color | Silver |
| Type | Filling Machine |
| Auxiliary Packaging Machine Type | Sterilizer |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Frequency Speed Control |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Color | Silver |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Price | 160000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Brand Name | Multiko Packaging |
| Returnable | No |
| Unit Type | Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Condition : New
High Performance : Yes
Country Of Origin : India
Application : For Industrial
Type : Liquid Pouch Packing Machine
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Multiko Packaging has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Multiko Packaging at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Partner
Mr. Sunil Shantilal Merchant
Address
21, Raghuveer Industrial Estate, Near Kothari Cross Roads Rakanpur, Santej, Ahmedabad, Gujarat, 382721, India
automatic pouch packing machines in Ahmedabad
Report incorrect details

































