
Pouch Packing Machine - Quality Raw Material Composition | High Operational Speed, In-built Cup Filler For Efficient Packaging Solutions, Ideal For Free Flowing Granules And Various Powders
Price: 165000.00 INR / Unit
(165000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 220V |
| Weight | 100kg |
| Dimensions | 100x50x150cm |
| Filling Capacity | 50kg/hr |
| Usage | Powder, granules, spices, rice, pulses packaging |
| Safety | CE Certified |
| Features | High Speed, Cost-effective, Durable, Functional, Easy Use |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Price | 165000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | SHREE CHAMUNDA MICRO INDUSTRIES |
| Stock Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
40
Establishment
1976
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24ACIPP5311M1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ACIPP5311M1ZH
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Shailesh Panchal
Members since
18 Years
Address
9, Ravi Co-op Industrial Estate, B/h. Ajit Mill, Opp. Maniar Tailor, Rakhial, Ahmedabad, Gujarat, 380023, India
Report incorrect details








































