
Automatic Grade Wire Handle Making Machine Power Source: Electric
Price: 682500.00 INR / Unit
(650000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
750500.00 INR / Unit
Weight :
250.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Equipment Type | Wire Handle Making Machine |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Wire Handle Making Machine |
| Power Source | Electric |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Others, Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 5% |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Height | 55.00 in |
| Unit Type | Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Stock Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| MRP | 750500.00 INR |
| Price | 650000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 45.00 in |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Weight | 250.00 Kilogram |
| Max Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Breadth | 15.00 in |
| Brand Name | AE2020 HANDLE MACHINES |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Size : Standard
Corrosion Resistance : Yes
Features :
High Performance
Easy To Operate
Low Maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AUTOMATION ENGG has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Material Handling Equipment from AUTOMATION ENGG at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Producer
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27EPNPB4765M1Z9
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27EPNPB4765M1Z9
Mira Bhayandar, Maharashtra
Proprietor
Mr Ajit Shamsher Singh
Address
Kashigaon Gala No:- 567, Thane, Mira Bhayandar, Maharashtra, 401107, India
Report incorrect details



















