
Grey Automatic Grade Electric Powered Eps Pre Expander Machine
Price: 590000.00 INR
(500000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
590000.00 INR / Piece
Weight :
2500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Grey |
| Product Type | Other, EPS Pre Expander Machine |
| Power Source | Electricity |
| Operating Type | Automatic |
| Warranty | 5 Years |
| Payment Terms | Paypal, Others |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 195.00 in |
| Max Quantity | 10 |
| Weight | 2500.00 Kilogram |
| Color | Grey |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | M. K. PATTERN & ENGG. WORKS |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 160.00 in |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 185.00 in |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 590000.00 INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Structure inner SS.
Shell have duty reduction gear Box 3hp Motor with high flow Blower.
EPS material feeding screw device with 1hp Motor & hopper.
Weight : Customised
Color : Blue
Voltage : 110 V, 220 V
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M.K.Pattern And Engg. Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Machineries in bulk from M.K.Pattern And Engg. Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AKFPM2455A1ZM
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AKFPM2455A1ZM
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Manoj Kumar Mohanty
Address
Plot No.E/57, Sanjay Colony, Sector 23, Near Sanatan Dharma School Faridabad, Haryana, 121005, India
thermocol making machine in Faridabad
Report incorrect details






































