
Automatic Cold Storage Machine - Polyurethane Pu Panels, Customizable Dimensions, 220v Power | High Efficiency Compressor, Efficient Cooling, Temperature Control, Space Saving
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Pu Panels |
| Dimensions | Customizable |
| Power | 220V |
| Compressor | High Efficiency |
| Temperature Range | -20°C To +10°C |
| Refrigerant | R404A |
| Insulation | Polyurethane |
| Features | Efficient Cooling, Temperature Control, Durable Build, Easy Operation, Space Saving, Cost Effective |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Coolpack Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Machineries from Coolpack Systems at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Asif Khan
Address
Shop No.- 4, MMRDA Colony, Milind Nagar, Building No. 114, Jogeshwari Vikhroli J V Link Road, Powai, Mumbai, Maharashtra, 400072, India
semi automatic machine in Mumbai
Report incorrect details



























