
Automatic Industrial Pin Marking Machine
Price: 112000.00 INR / Piece
(100000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
269000.00 INR / Piece
Weight :
15.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Technology | CNC |
| Operating Type | Automatic |
| Pressure | 1-6 Bar |
| Warranty | 2yrs |
| Usage/Applications | Industrial |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5 Per Week |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 50.00 cm |
| GSTIN | 12% |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Shipping Type | order_percent |
| Weight | 15.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 45.00 cm |
| MRP | 269000.00 INR |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Brand Name | AXIOM TECHNOLOGIES |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Min Quantity | 1 |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 56.00 cm |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Features:-
Performance efficient
Precision-designed
User-friendly and comfortable operation.
Low noise and High efficiency.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AXIOM TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Machineries in bulk from AXIOM TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AOMPP7281C1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AOMPP7281C1ZT
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Axiom Technologies
Address
92, Ellaiamman Koil Street, Kottur, Chennai, Tamil Nadu, 600085, India
pin marking machine in Chennai
Report incorrect details




















