
Automatic Chuna Pouch Packing Machine 2, Filing Type: Liquid Chuna
Price: 135000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packing Machine |
| Dominant Color | Orange |
| Power | 220V |
| Weight | 150 kg |
| Dimensions | 120x80x180 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 50 pouches/min |
| Usage | Packing Chuna in pouches automatically |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Automatic operation, Pouch packing, Efficient process, High speed, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAGNATH ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from JAGNATH ENGINEERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24DCOPS6210R1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24DCOPS6210R1ZV
Rajkot, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Jagnath Piyush
Address
Godavari Road, Opp. Ayushi Engineering, Shapar Veraval, Rajkot, Gujarat, 360024, India
pouch packing machine in Rajkot
Report incorrect details

































