
Air Conditioners - Advanced Cooling Technology | Multiple Sizes, Energy Efficient, Reliable Comfort Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Split unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 12000 BTU |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | 800 x 250 x 200 mm |
| Power Consumption | 1.5 kW |
| Noise Level | 45 dB |
| Usage | Residential, commercial, and office cooling |
| Warranty | 1 year |
| Features | Cooling comfort, Energy efficient, Quiet operation, Easy install, Remote control |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Atul Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from Atul Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
19AAVFA2286R1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAVFA2286R1ZD
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Pankaj Jaiswal
Address
No. 179 A, Vivekananda Road, Maniktala, Machuabazar. Kolkata, West Bengal, 700006, India
room air conditioners in Kolkata
Report incorrect details









































