
Air Conditioners - Premium Quality Components, Energy Efficient Performance, Diverse Model Options
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Unit |
| Color | Silver |
| Cooling Capacity | 1.0 Ton |
| Refrigerant | R32 |
| Power Consumption | 1500W |
| Dimensions | 850x250x200 mm |
| Weight | 10 kg |
| Usage | Room cooling in homes and offices |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Easy install, Energy saving |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IFB INDUSTRIES LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Air Conditioner in bulk from IFB INDUSTRIES LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
30AAACI6561R1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 30AAACI6561R1ZA
Panaji, Goa
Name
Mr. Suraj G. Rane
Address
Lane 1, Verna Electronic City, Verna Industrial Estate, Verna, Panaji, Goa, 403722, India
Report incorrect details








































