
Air Conditioners - Premium Quality, Energy Efficient Cooling Solutions For Enhanced Comfort
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Type | Split |
| Power | 1.5kW |
| Refrigerant | R410A |
| Dimensions | 950x300x200mm |
| Weight | 10kg |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Room cooling in homes and offices |
| Features | Cooling, Efficient, Quiet operation, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S. S. ENGINEERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from S. S. ENGINEERS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BGZPD6205Q1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BGZPD6205Q1ZM
Gadchiroli, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Mahendra Dikondwar
Address
Bramhpuri Road, Near Hero & honda Showroom, Kuthe Complex, Desaiganj Wadsa, Gadchiroli, Maharashtra, 441207, India
Report incorrect details
































