
Air Conditioners - Various Capacities And Sizes | Optimum Cooling Performance & Latest Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Window AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 8000 BTU |
| Dimensions | 36x16x16 inches |
| Voltage | 115V |
| Weight | 60 lbs |
| Usage | Room cooling, residential use |
| Refrigerant | R-410A |
| Energy Efficiency | 10 SEER |
| Features | Efficient cooling, Quiet operation, Easy installation, Compact design, Energy saving |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Esskay Group has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from Esskay Group at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nagpur, Maharashtra
Director
Mr. Kishor Tatwavadi
Address
plot no- No. 13, Gazetted Officer Colony, West High Court Road, Civil Lines, Nagpur, Maharashtra, 440001, India
Report incorrect details







































