
Air Conditioners - Premium Quality Components, Energy-efficient Design | Customized For Telecom Shelters
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | HVAC unit |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 10-20kW |
| Voltage | 220-480V |
| Dimensions | 1500x800x600mm |
| Weight | 200kg |
| Material | Steel |
| Usage | Telecom shelter cooling |
| Standards | IEC 60068 |
| Features | Energy efficient, Temperature control, Customizable options, Premium quality, Telecom suitable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ACME Tele Power Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Telecommunication Equipment from ACME Tele Power Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chandigarh, Chandigarh
Director
Mr. Manoj Kumar Upadhyaya
Address
Sco-95, 1st Floor, Sector 44-C, Chandigarh, Chandigarh, 160047, India
industrial air conditioners in Chandigarh
Report incorrect details



































