
Vacuum Cleaners
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Wet/Dry Vacuum |
| Dominant Color | Red |
| Power | 1200W |
| Capacity | 15L |
| Weight | 8kg |
| Material | Plastic/Metal |
| Voltage | 230V |
| Usage | Household and commercial cleaning. Removes dust, dirt and allergens. |
| Noise Level | 70dB |
| Features | Powerful suction, Easy cleaning, Compact design, Efficient, Affordable |
Company Details
UNIQUE ENTERPRISES, Established in 2010 at Bhiwadi in Rajasthan, is a leading service provider of ISI Certification Consultants in India. UNIQUE ENTERPRISES is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of ISI Certification Consultants, UNIQUE ENTERPRISES has made a reputed name for itself in the market with satisfactory High Pressure Jets, Vacuum Cleaners, Water Softener & Purifiers, etc.
Focusing on a customer-centric approach, UNIQUE ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get ISI Certification Consultants from UNIQUE ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, UNIQUE ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get ISI Certification Consultants from UNIQUE ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhiwadi, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Anil Kumar Sharma
Address
Shop No. 2, Plot No. 25, Sec- 1, UIT, Gaurav Path, Bhiwadi, Rajasthan, 301019, India
industrial vacuum cleaners in Bhiwadi
Report incorrect details





























