
Unique Vacuum Cleaner - Heavy Duty, High Efficiency Performance | Quality Raw Material For Industrial & Commercial Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Industrial Vacuum |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 50 Liters |
| Power | 2200W |
| Weight | 50 kg |
| Dimensions | 700x500x1200 mm |
| Usage | Industrial and commercial cleaning of heavy debris |
| Filter Type | HEPA |
| Features | High efficiency, Accurate performance, Heavy-duty, Industrial use, Commercial use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UNIQUE ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Vacuum Cleaner from UNIQUE ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhiwadi, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Anil Kumar Sharma
Address
Shop No. 2, Plot No. 25, Sec- 1, UIT, Gaurav Path, Bhiwadi, Rajasthan, 301019, India
industrial vacuum cleaners in Bhiwadi
Report incorrect details


































