
Vacuum Cleaner (Small)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Handheld Vacuum |
| Power | 600-800W |
| Weight | 1-2 kg |
| Dimensions | 25x15x10 cm |
| Material | Plastic |
| Hose Length | 1.5m |
| Color | Silver |
| Usage | Dry cleaning only, small spaces |
| Features | Lightweight, Portable, Convenient, Easy use, Dry cleaning, Powerful suction |
Product Overview
Key Features
It is hand held portable vacuum cleaner with a shoulder strap so that you dona t get tired dragging it. It is light weighted, convenient and performs user friendly operation. It has flexible hose. It has 600-800 watts power. It is used only for dry cleaning. Clients can avail this Vacuum Cleaner (Small) at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, One Sky Shop has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Vacuum Cleaner in bulk from One Sky Shop at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Wholesaler
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AQQPS8185C1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AQQPS8185C1Z8
Delhi, Delhi
Name
Mr. Renil Krishnan
Address
G-58, Third Floor, Main Vikas Marg, Near Walia Nursuring Home, Laxmi Nagar, Delhi, Delhi, 110092, India
floor vacuum cleaner in Delhi
Report incorrect details

































