
Upvc Reducer Couplers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | White |
| Size Range | 20-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Rating | 45°C |
| Standards Compliance | IS |
| Usage | Connects pipes of different diameters in plumbing and irrigation systems. |
| Features | Easy Install, Durable, Reliable, Cost-effective, Leakproof, Strong, Lightweight |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2015
Working Days
Thursday To Saturday
GST NO
24AABCW6076G1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AABCW6076G1Z9
Jamnagar, Gujarat
Director
Mr Mitesh Busa
Members since
9 Years
Address
Survey No.421, Plot No.26, Opp. Sujata International, B/h, Mahindra Tractor, Hapa, Jamnagar, Gujarat, 361120, India
reducing coupler in Jamnagar
Report incorrect details


































