
Upvc Reducer Bushing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Size | 1" x 3/4" |
| Color | Off-white |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | 0-60°C |
| Usage | Plumbing, irrigation, chemical handling |
| Standards | ISO |
| Features | Size reduction, Chemical resistant, Easy installation, Durable, Cost effective |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
60
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAEFE7845H1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAEFE7845H1ZE
Coimbatore, Tamil Nadu
Regional Manager - South
Mr. V.a Vikram
Address
SF No-274/4, Anna Private Industrial Estate, Coimbatore, Tamil Nadu, 641035, India
Report incorrect details


























