
Upvc Plumbing Pipe - Various Diameters & Lengths | White Color, Bendable With Plasticizing Polymers, Astm D1784 Compliant
Price: 200.00 INR / Piece
(200.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Off-white |
| Size Range | 20-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Standard | IS 4985 |
| Usage | Plumbing systems, water distribution |
| Temperature Rating | 45°C |
| Features | Durable pipes, Flexible design, Easy installation, High strength, Corrosion resistant, Long lifespan |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1000 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Mop | 1000 |
| Packsize | 1 |
| Price | 200.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5000 |
| Brand Name | DEEP ENGINEERING |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
i am manufachering upvc . cpvc . swr pipe & fittings pva pipe fittings . service saddle . reper saddle. d joint. borcape. mdpe fittings & pp compreser fittings
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2008
Working Days
Thursday To Tuesday
GST NO
24AAGFD6961K1Z6
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAGFD6961K1Z6
Rajkot, Gujarat
Partner
Mr Kamlesh Patel
Address
Plot No. - 48, Golden Ind. Estate-D, At Virva, Lodhika, Rajkot, Gujarat, 360024, India
Pipes & Pipe Fittings in Rajkot
Report incorrect details

























