
Upvc Long Pipe Bend
Price: 22.50 INR / Piece
(22.50 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | White |
| Pipe Size Range | 20-110mm |
| Bend Angle | 45-90° |
| Wall Thickness | 2-4mm |
| Pressure Rating | 10-16 bar |
| Usage | Plumbing and drainage systems, industrial applications |
| Features | Durable, Corrosion-resistant, Easy Installation, Long-lasting, Cost-effective |
| Moq | 1 |
| Price | 22.50 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | DEEP ENGINEERING |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
i am manufachering upvc . cpvc . swr pipe & fittings pva pipe fittings . service saddle . reper saddle. d joint. borcape. mdpe fittings & pp compreser fittings
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2008
Working Days
Thursday To Tuesday
GST NO
24AAGFD6961K1Z6
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAGFD6961K1Z6
Rajkot, Gujarat
Partner
Mr Kamlesh Patel
Address
Plot No. - 48, Golden Ind. Estate-D, At Virva, Lodhika, Rajkot, Gujarat, 360024, India
Pipes & Pipe Fittings in Rajkot
Report incorrect details























