
Upvc Pipes - Premium Quality Material | Durable, Versatile, Competitive Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Size Range | 15-110mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | 0-60°C |
| Standard | IS 4984 |
| Color | White |
| Usage | Plumbing and water supply systems |
| Features | Durable pipes, Reliable system, Water transport, Cost effective, Premium quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Unilight Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Unilight Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Partner
Mr. Nikhil Agarwal
Address
No. 169, New Atish Market, Mansarovar, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
Report incorrect details









































