
Upvc Pipes - High Quality Durable Material | Long-lasting Performance, Defect-free Assurance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | UPVC |
| Color | Blue |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Length | 6m |
| Usage | Water supply, drainage systems |
| Standards | IS 4984 |
| Features | Durable pipes, Long lasting, Accurate performance, Defect free, High quality |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SRI LAXMI AGENCIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from SRI LAXMI AGENCIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2004
GST NO
36AGYPC7946D1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AGYPC7946D1ZZ
Secunderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Ch. Rajeshwar
Address
22, 5-1-521/522, Ganji Complex, Hill Street, Ranigunj, Secunderabad, Telangana, 500003, India
Report incorrect details









































